Kas üürida või osta korter?

Nõuanded: kas kodu osta või üürida? -

. Koduostu tasub planeerida, kui piirkonnas elamise ajaline kestus on viis ja rohkem aastat. Töökoht, tarbitavad teenused Töökoha asukohal ja igapäevases elus tarbitavatel teenustel on koduostu või üürimise valiku juures oma roll. Perekonnaseis ja elukaar Kodu ostmise oluline kriteerium on selle suurus. Kodu ostmine on enamasti inimese elu kõige suurem rahaline tehing. Kodu asukoht ei peaks olema töökohast liiga kaugel. Eesti üürileandjad muutuvad küll järjest professionaalsemaks ja üürilepingud aina pikemaks, kuid ükski üürileandja ei paku sajaprotsendilist kindlustunnet, et inimene saab ühes korteris aastakümneid üürnik olla. Artikkel on ilmunud sõltumatute rahaasjade portaalis www.minuraha.ee. Nn kinnisvarabuumi aastatel oli kinnisvara hind kõrge, mis tegi ostmise kalliks hoolimata suhteliselt headest laenutingimustest, üürihinnad olid aga mõõdukad. Vastasel korral kulub liiga suur hulk aega, raha ja energiat kodu ja töökoha vahet sõitmisele. Otsestele kinnisvara ostukuludele lisanduvad väga sageli kulutused kolimisele, sisustusele. Ka tasub üürida siis, kui te pole kindel, kas tahate praeguse asupaigaga end pikemaks ajaks siduda. Omaniku kodutunne on kindel. Seetõttu ei tohiks sellesse pealiskaudselt suhtuda. Üürimine tähendab samuti rahalist väljaminekut, kuid on vähem siduv kui laen, sest vajadusel saad kalli üüripinna suhteliselt hõlpsalt soodsama vastu vahetada. Piirkonnas elamise aeg Kolides teise linna õppima või ajutiselt tööle, on tõenäoliselt mõistlikum kodu ostmise asemel üürile võtta. Eesti üüriturg aga paraku sellist kindlust ei paku. Omafinantseeringu olemasolu ehk teie esmane sissemakse.

osta või üürida. kodu -

. Nii on üürikorteri vaieldamatu eelis selles, et üürilepingu lõppemisel on lihtne võimalus üks eluase jätta ja kolida järgmisele sobivamale – olgu selleks sobivamaks väiksem või suurem, kallim või odavam pind. Kui teil on kodu ostmiseks eelpool mainitud eeldused olemas, kuid kahtlete, kas osta või üürida, tehke plusside-miinuste tabel. Ei saa öelda, et plaanides kodu omada või üürida, on üks valikutest teisest alati parem. Kinnisvaratehingu kulud ehk notari tasud, riigilõivud, maakleritasud ja loomulikult ajakulu on tavatehingu puhul sedavõrd suured, et enamasti ei tasu aastaks-paariks kodu ostmine end finantsmajanduslikult ära. Järgnevalt käsitleme tegureid, mida kodu ostmise või üürilevõtmise juures kaaluda. Laenu tagasimaksmise järel on koduostja laenuvaba kinnisvara omanik. Nii kaua, kui ta näiteks ühistu või panga ees võlgu ei jää, ei ähvarda teda kodust ilmajäämine. Kodu ost kui säästmine Tihtipeale soovitakse koduostu vaadelda kui investeeringut. Kas üürida või osta korter. Lisa “Nõuanded koduostjale” ostukorvi Loe pikemalt nii eeltoodud kui muudest nõuannetest käsiraamatust „mille autor on kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark. Eluaseme soetamise puhul on otsuse määravaks teguriks enamasti hind, olgu selleks siis ostuhind või üürihind. Käsiraamatu “” autor Tõnu Toompark annab nõu koduostmise teemadel. Korteri või maja ostmine on tõenäoliselt elus üks suurimaid rahalisi väljaminekuid. Üürikorter tagab liikumisvabaduse Tavaliselt sõlmitakse Eestis üürilepingud aastaks või sootuks tähtajatult. Laenumakseid tehes tagastab koduostja igakuiselt väikese osa laenu põhiosast ehk ostab samm-sammult oma eluaset välja. Uue kodu otsingutega alustamisel võiks kõige esimese asjana enda jaoks läbi arutada, kas uus kodu osta või hoopis võtta üürile. Kust võtta kiirlaenu. Veel kord tasub mainida, et kodu ost on enamasti inimese kõige suurem ost eluea jooksul. Lisaks peab raha jaguma ka ostu-müügi tehinguga seotud kulude katteks: laenulepingu sõlmimise tasu, kinnisvara hindamisakt, notaritasu, riigilõiv, kinnisvara kindlustamine. Enamasti ei valitse turul tasakaalu. Oma tuba, oma luba, ütleb vanasõna. See tähendab, et ühel ajamomendil on finantsmajanduslikult mõistlikum kinnisvara osta, teisel kasulikum üürida. Kiirlaenud ilma taustauuringuta. Seetõttu tasub plussid-miinused enne hoolikalt järele kaaluda. Loodetavasti üürimise jaoks sissetulekust ikka piisab.

Riik pakub maamaksu, eluasemelaenu intresside ja eluaseme müügiga seonduvaid maksusoodustusi just kinnisvaraomanikele, mitte üürnikele. Lühemate perioodide puhul tasub pigem mõelda üürimisele. Kui raha ei ole ja laenuvõimekust samuti mitte, on otsuse tegemine lihtne – kodu osta ei saa, see tuleb üürida. Kodu omamisel on ühed eelised, üürimisel teised. Kas majanduslikult oleks mõttekam üürida või osta, sõltub lisaks rahalistele võimalustele ka kinnisvaraturu olukorrast. Olgu kodu üüritud või laenuga ostetud – mõlemal juhul kaasneb rahaline kulu. Majanduslikud põhjendused Sageli korratakse tüütuseni mantrat, et kinnisvara väärtuse panevad paika kolm tegurit – asukoht, asukoht ja asukoht. Kuna kinnisvara maksab tavaliselt üsna palju, ei pruugi endal vajalikku summat varuks olla ning seetõttu ostetakse kinnisvara sageli laenuga. Pigem on kodu ostmine ikkagi tarbimiskulu, kuid sel on siiski juures väike säästmise moment

Kommentit