CV koostamise ABC - kõik, mida peaksid teadma

Ära korda infot, mis on juba CV-s, vaid täienda oma CV-ga esindatud infot.

MoneyZen väärtustab Sinu raha ja aega! Laen 500 kuni 10.

. Kuna need on kõik inglisekeelsed, sobivad need eriti hästi neile, kes soovivad välismaale tööle kandideerida.Nagu näed, on CV koostamine lihtsam kui arvatagi võib. Uusim kogemus esimesenaKui mainisime ülalpool, et kõige olulisem info tuleb esitada esimesena, siis veelgi olulisem on alati panna kõige uuem kogemus esimeseks ning nimetada järjest vanemaid kogemusi. Sa ei kandideeri tööandja parima sõbra positsioonile. CV tuleks kirjutada võimalikult lihtsas keeles, ilma peenutsemiseta. Ära kasuta värvilisi elemente – CV olgu professionaalse välimusega ja üleni mustas tekstis.Sa võid CV-sse lisada oma LinkedIn profiili lingi, kuid ära viita oma sotsiaalmeediakontodele.Kasuta professionaalse välimusega e-posti aadressit. Pilt ja perekonnaseis pole olulisedPilt ja perekonnaseis on kaks asja, mis tegelikult ei anna CV-le juurde mingit lisaväärtust. Ära kirjuta, kuidas sa “plaanisid tegevjuhi igapäevaseid tegevusi”. Numbrid on sinu sõbradKui kirjeldad saavutusi või töövõite, kasuta numbreid. Mõtle tööandja vaatevinklileSelleks, et koostada CV, mis sobib konkreetse tööpakkumise jaoks, peaksid sa mõtlema sellele, milline probleem hetkel tööandjal on. Mida lühem, seda paremSu CV ei pea olema novellipikkune. Klõpsa lingil, laadi endale CV blankett arvutisse, täida ära ning see ongi valmis kandideerimisavaldusega kaasa panemiseks!Kui sa tahaksid ise pisut rohkem nikerdada, võid vaadata Microsofti CV näidiseid sellelt lehelt.

Tuludeklaratsiooni esitamise ABC: kõik, mida pead teadma

. Ükski teine kandidaat maailmas ei ole selline nagu sina, pea seda meeles. Näita kirjas, milline sa oled ning selgita kõike seda, mis su peas juba niigi tiirleb: miks sa oled hea töötaja ning miks sa seda tööd tahad. Võid kirjeldada, kui palju oled keelt kasutanud.arvutioskus – nimeta programme, mida oskad kasutada ning võid kirjeldada ka oma oskustasandit. Ära pane kirja isikuomadusiSa ei kandideeri konkursile “Kes on maailma kõige toredama iseloomuga inimene”. Kasuta seda, mis sul onKui sul ei olegi veel reaalset töökogemust, siis pane kirja kõik vabatahtlikutööd või kas või kooliskäimise jooksul ettevõetud tegemised. Muud oskusedSelles sektsioonis pannakse kirja tavaliselt:keelteoskus – pane kirja keel koos tasemega nii kõnes kui kirjalikult, on kasulik märkida ka konkreetne keeletasand nagu mainisime ülalpool.

Ära jäta referentse väljaReferentsid on võimsad ning võid olla kindel, et tööandjad kasutavad neid. Kirjuta motivatsioonikiri südamest ning võid olla täiesti kindel, et sa ei saa sellega mööda panna.CV näidised + tühi blankettSiin on kaks tühja CV blanketti, mis sisaldavad ka juhiseid, kuidas elulookirjeldust täita. Vali kogemuste järjekord vastavalt olukorraleKuigi oleme maininud, et võiksid reastada oma kogemused uusimate järgi ja asjakohasuse järgi, siis on olukordi, kus sa pead neid kahte kombineerima. Erinevalt levinud eksiarvamusest ei ole vaja lisada oma CV-sse absoluutselt iga töökogemust, mis sul on kunagi olnud.. Ära ole liiga enesekeskneKui märgid CV-sse oma karjäärieesmärgi, veendu, et see ei kõlaks liialt isekalt. Kui sa kirjeldad oma kogemusi või oskuseid, alusta alati kõige olulisematest kõigepealt ja liigu vähemolulisemate poole.Kui mainid oma tugevusi ja isikuomadusi, toeta neid konkreetsete näidetega. – kui sul on juhtimisõigus ja see on kõnealuse töö jaoks ka oluline, märgi see kindlasti CV-sse. Ära maini kõiki töökogemusiKui sul on töökogemusi, mis ei ole konkreetse töökuulutuse jaoks absoluutselt asjakohased ega olulised, siis ära lihtsalt kajasta neid. Vastutused -> saavutusedMaini vastutusalade asemel oma saavutusi. Pea meeles, et CV on sinu esmamulje, seega pühenda aega hea elulookirjelduse loomisele ning su võimalused töökoht endale napsata kasvavad mitmekordselt. KirjatüüpKasuta korralikku kirjatüüpi. Tegelikult võib see sulle hoopis kurjalt kätte maksta. Näiteks, ära kirjuta kuidas sa otsid võimalust oma karjääriredelil edasi jõuda, vaid kirjuta, mida sa suudad konkreetse ettevõtte jaoks teha. Kujundus on tähtisKujundus on VÄGA oluline. Järjekord, järjekord, järjekordKõige olulisem info tuleb esimesena. Pea meeles, et kui sa märgid oma CV-sse vaid olulise ja asjakohase info, siis see ei olegi väga pikk. Võid vabas vormis kirjutada, milline oli sinu töö olemus.See sektsioon peaks olema kõige kaalukam ja põhjalikum – see on koht, mille järgi saab tööandja aru sinu võimekusest ja sellest, mida sa suudaksid tema jaoks teha. Selle asemel, et öelda “olen efektiivne kommunikeerija”, ütle: “olen hea suhtleja”. Pane kirja konkreetsed tööülesandedKui märgid oma varasemaid töökogemusi ja seotud tööülesandeid, peaksid ka siin lähtuma põhimõttest: mida konkreetsem, seda parem. Ära kirjuta CV-sse, et mingi keele oskus on “rahuldav” – see ei ütle mitte midagi konkreetset, kuna pole võimalik öelda, mida sa pead silmas “rahuldava” all. Keegi ei taha palgata inimest, kes ei vaevu isegi looma korralikku CV-d vastava töökuulutuse jaoks. TöökogemusTöösuhte algus ja lõpp;Ettevõtte nimetus ja/või tegevusala;Ametikoha nimetus;Tööülesanded ja tööalased saavutused. CV koostamise ABC - kõik, mida peaksid teadma.

CVOK - CV näidis

. Sa peaksid märkima teatud praktilised oskused, mitte üldised oskused. KontaktandmedEes- ja perekonnanimi;Telefoninumber. Laenu refinantseerimine aitab koondada pisikesed kulukad laenud ühte ja seetõttu on võimalik võita märgatavalt nii igakuisetelt maksetelt kui ka kogu intressisummalt. Ära kasuta mõttetult keerulisi lauseid ja sõnuPikkade ja lohisevate lausete ning peenete välismaisete sõnade kasutamine ei muuda su CV-d professionaalsemaks ega jäta sinust tarka muljet. Kohe, kui nad seda mõistavad, võid sa olla kindel, et su CV läheb prügikasti. Laen auto tagatisel Tartus laenutaotlused. Märgi spetsiifilised ja asjakohased oskused“Hea suhtlusoskus” ja “arvutioskus” on peaaegu igaühe CV-s. Maksehäired ja inkasso. Soovin kiiresti laenu laen hypoteegi alusel. Tööle kandideerides võid hakata suure pabinaga üle mõtlema, kuid tegelikult on suurepärase CV koostamise võti lihtsus: mida lihtsam ja konkreetsem elulookirjeldus, seda parem

Kommentit