Ettevõtte asutamine – kõik, mida võiksid teada

Krediidi kulukuse määra kalkulaator. Loodava ettevõtte stardikonto on mõistlik avada pangas, kus asub ka sinu erakliendi konto, siis saab asutamisega kohe jätkata ja osakapitali laekumine on kohe Äriregistris näha. Vaata täitmata tüüppõhikirja näidist  ettevõtjaportaalis. OÜ asutamine Äriregistris Kui nimi valitud ja sobivus Äriregistris kontrollitud, siis tuleb juriidiline keha ka ametlikult vormistada. Seejärel logi Ettevõtjaportaali sisse ja saadki alustada OÜ asutamisega.

Osaühingu asutamine kohese, mitterahalise või hilisema.

. Vaata milline näeb välja täitmata asutamise avaldus ettevõtjaportaalis. Põhimõtteliselt ongi kõik – jää vaid ootama meilipostkasti teadet Äriregistrilt, et ettevõte on registreeritud. Samas on võimalik asutada OÜ-d ka ilma sissemakseta, eriti juhul kui ettevõtlus kohest rahalist panustamist ei vaja,  aga sel juhul peab arvestama, et hiljem on vaja see siiski sisse maksta ning siis uuesti Äriregistris muudatustaotlus esitada. Ettevõtte asutamine – kõik, mida võiksid teada. Mõistlik on ka muuta põhikirja lõpus olev rida asutamiskulude kohta. Kui oled põhikirjas valinud variandi “asutamiskulud kannab ettevõte”, saad riigilõivu panna ettevõtluskuludesse ja omale selle summa tagasi kanda. ID-kaardiga Ettevõtjaportaalis saab osaühingu asutatud vähem kui ööpäevaga. Selle raha saad enda ettevõttest tagasi kanda hiljem maksuvabalt. Maksuametis tee ettevõttele  e-maksuameti leping. Teie sessioon aegub minuti pärast!. Kui see kõik on tehtud, siis saad jätkata asutamisega, valides “Avalduse esitamine”, seejärel on juba kõik puust ja punaseks tehtud ning raskusi ei tohiks registreerimisega tulla. Kui maksad omale töötasu või palkad töötajaid, tuleb need registreerida töötajate registris. Notari juures asuta ettevõte siis kui soovid teha mitterahalise sissemakse või ühel asutajatest puudub Eesti ID-kaart või soovid tegutsema hakata alal, kus on vaja taotleda eelnevalt tegevusluba.

Ettevõtte registreerimine |

. Kui ettevõte on registreeritud sissemakset tegemata, siis stardikontot pangas ei ole, lähed ja avad täiesti tavalise pangakonto ettevõttele, kuhu siis maksad esimesel võimalusel osakapitali. Ettevõtte nime valikule on omad nõuded ja piirangud.

Juhul kui osanikke on rohkem, tuleb ka põhikiri rohkem läbi mõelda ja vastavad muudatused teha vastastikusel kokkuleppel. Lisaks osakapitali sissemaksele peab maksma ettevõtte asutamise eest riigilõivu. Nt Katrini Raamatupidamisbüroo OÜ, Taavo Audit OÜ või Marx Ehitus OÜ jne. Vaja on siis ID-kaarti, ID-kaardi lugejat ning dokumentide digiallkirjastamiseks ID- kaardi PIN-koode, asutada saab ka kasutades Mobiil ID-d. Ettevõtte nimi võiks võimalusel viidata sinu firma tegevusalale, kuid kindlasti ei ole see kohustuslik. Osaühing on väga hea ja levinud ettevõtlusvorm ning sobib suurepäraselt väikeettevõttele. Ehital liising vene laenud Eesti keeles. Sealt saab raha tagasi taotleda peale ettevõtte asutamist. . Seda on võimalik teha kas notari juures või Äriregistris kiirmenetluse korras. Esialgu vist sai olulisem kirja. See peab olema selgelt erinev teistest Eestis registreeritud ettevõtetest, sarnasust saab kontrollida e-äriregistrist. Juhul kui alustad tegevust erinõuetega tegevusalal, siis tüüppõhikirja kasutada ei saa. Samuti ei saa ettevõttest maksta dividende ja seni kuni sissemakse tegemata vastutab omanik maksmata osa ulatuses ettevõtte kohustuste eest. Kui sinu poolt soovitud nimel või selle osal on Eestis kaitstud kaubamärk, siis pead uurima Patendiametist, kas kaubamärk on kaitstud samal tegevusalal, millel sina soovid oma ettevõttega tegutsema hakata. Enne ettevõtte asutamisavaldusega alustamist,  vali oma ettevõtte tegevusala EMTAK kood ja kontrolli, kas vajad tegutsemiseks tegevusluba. Juhul kui sinu erakonto on mõnes “eksklusiivsemas” pangas, kus stardikontot avada ei saa, siis tuleb osakapital kanda kohtu deposiitkontole. Lohutuseks võin öelda, et väikefirma domeeninimi võib olla erinev firmanimest, nt  Avenida OÜ  domeeninimi on hoopis sinufirma.ee. Suuresti vahet ei ole millise variandi valite, valitud variandist sõltub kuidas teha ettevõtte astumisega seotud asutamiskanded raamatupidamises ja milliseks kujuneb algbilanss. Palju õnne, oled ettevõtja! Juhul kui midagi jäi sulle arusaamatuks või soovid täpsustada kõiki nüansse, võta minuga julgelt ühendust. Kui soovite portaali kasutamist lõpetada, vajutage palun siia. Juhul kui see on nii, siis seda nime sa kasutada ei saa. Laen kodu soetamiseks, firma krediit. Kui vajad tegevusluba või tegutsed erinõuetega tegevusalal, tuleb sul ettevõtte asutamisest teavitada ka Tööinspektsiooni. Täidad ära asutamisavalduse ja tüüppõhikirja nõutud väljad. Krediidi kulukuse määra valem. Kui ettevõte on asutatud ilma sissemakset tegemata võib see kahandada ettevõtte usaldusväärsust potentsiaalsete klientide ja koostööpartnerite silmis, sest Äriregistris on näha, kas ettevõte on asutatud sissemaksega või sissemakset tegemata.

Oma firma asutamine – Raamatupidamine

. Seega kiirmenetluse korras asutatud ettevõtte asutamisel on etteantud tüüppõhikiri ka asutamisotsuse eest ja eraldi otsust esitama ei pea. Igal juhul on osaühingul mitmeid eeliseid teiste ettevõtlusvormide ees ning minu kindel soovitus on OÜ.

Valmisfirmad / Riiulifirmad / OÜ loomine 2-3 tunniga.

. OÜ-st  lähemalt ja teistest ettevõtlusvormidest saad lugeda nt eesti.ee lehelt, siin ma pikemalt ei peatuks. Tagasitaotlemine toimub ka samas kohas – Äriregistri Ettevõtjaportaalis. Mõnikord piisab erinevuseks ühest tähest, teinekord ei piisa ka kolmest

Kommentit