Jõulutoidud kogu maailmas – teine osa

Kaunist jõuluaega kõigile! Välisajakirjanduse põhjal Katrin Niit Buduaar.ee arhiiv. Aknad ehitakse jõuluküünalde ning paberist või plastist jõulukaunistustega. Sellise kirja kirjutamine oli ikka eriline saladus, mida toimetati vaikselt omaette. Igas suuremas ja väiksemas Saksa linnas peetakse oma jõululaata, mis on alati tulvil inimesi, rõõmsat pühademeeleolu ja jõulukinkideks sobivat kraami. Kirde-Eesti aladel on liikunud ringi ka naised, lauldes vaimulikke laule. Puuvõõrikul on veel üks kelmikas ülesanne – ta annab loa musitamiseks selle all. Valmistati veel sepikut ja saia. Siis lauldakse ka jõululaule ja avatakse kingid. Jõulueine on Hispaanias perekondlik söömaaeg ning see ei alga kunagi enne keskööd. Jõuluõhtusöögile pole kombeks pereväliseid külalisi kutsuda. Kristlus seostas keskajal haljast puud paradiisipuuga. Mis on kiirlaenud?. Jõululaupäeva rahu katkestab keskööl vali kellamäng, mis kutsub kuke missale. Eine põhiroaks on tavaliselt jõulukalkun trühvlitega. aastani joonistas Thomas Nast pildiseeriaid Harper's Weeklyle. On neid, kelle kodus on kunstpuu. Kingitusi toovad Hispaanias Kolm Tarka ööl enne ülestõusmispäeva. Rootslastele on jõululaupäeva õhtu tõeline söömapidu. aastal Saksamaal avatud kaarditehas hakkas valmistama kaarte suuremale osale Euroopast. Jõulude üheks tähtsaimaks sündmuseks on ka Jõululoterii. Pere uinund, tuled kustund juba. Meil on seda aidanud kujundada ka mitmed laulud. Sarnasus kipub siiski tänapäeval piirduma rohelise jõulukuuse ja kulinaariaga. Riietuti samaviisi kui hane puhul, kuid nokk oli pikem.

Jõulukombed | JÕ

. Hispaanias algavad jõulud jõululaupäeval ning lisaks tavalistele jõulukommetele, on seal ka komme, mida mujal kohtab harva. Vaesematele koguduseliikmetele jagati ande ka kiriku juures. lastele toob kinke täheke. Eestis see tava veel juurdunud pole. Seejärel koguneb pere jõulupuu ümber ning laulab jõululaule hommikuni. Seal adapteeris ingliskeelse enamus Sinterklaasi nime Santa Clausiks. Jõulud on kristlikud pühad paljudes maades, kuid kombed on erinevad. Viimastel aastatel nii, et iga klass ise hoolitseb oma "numbri" eest. Neid vormiti klaasi, noa, vahel ka isetehtud vormidega. Aga Iiri rahvaluulearhiiv tutvustab folklooriteemalisi maale ja vanu fotosid. Olen võlgnik kust saab laenu laenu kalkulaator. Lapsed näevad jõulukuuske esimest korda siis, kui jõulukala ja koogid söödud. aastal mingit vana ei tulnudki, olid ainult Lumehelbekesed. Peo organiseerib alati abituurium. Koolis valmistati ka ise ehteid, peamiselt keesid, lumehelbeid ja inglikesi. Karu tantsis toas ja kippus naisi murdma, kakerdas vahepeal neljal jalal ringi. Jõuluroogasid on alati paaritu arv. aastatest alates peast iga ameeriklane. Jõulupuu otsa on tavaks riputada söödavaid ehteid, näiteks komme ja küpsiseid. Inglismaal on kombeks kasutada kodukaunistamiseks astelpajupõõsa oksa. Lapsed jätavad oma kõrtega täidetud kingad ukse taha ning leiavad neist järgmisel hommikul kingid. Jõulutoidud kogu maailmas – teine osa. Vanasti annetati neile toidukraami, maiustusi, vahel harva ka raha. Komme ise on tegelikult vanem kui jõulud ise, kunagi tehti seda talvist pööripäeva tähistades. Kingid olid enamasti lihtsalt kuuse alla pandud. Rootslastele toob kingitusi jõulupäkapikk, kellele lapsed kuuse alla jõuluputru jätavad. Hapukapsa asemel pakutakse tänapäeval aga Saksamaal hoopis tumerohelist kuuma spinatisalatit ning ka verivorste asendavad tavalised grillvorstikesed. Need olid kujunduselt lihtsamad, odavad ja paljudele taskukohased. Just sakslastelt pärinevat eestlaste himu hapukapsa, rasvase kamaraga sealiha ja tanguvorstide järele.

saadetakse lapsed jõuluõhtu eel kinno või sugulaste juurde, sest just sel ajal toob Jeesuslaps nende koju kuuse ja kingid. Esimesel jõulupühal on kombeks süüa karpkala või hane. Kommete järgi tuleb süüa lausa üheksa korda, seepärast kaetaksegi paljudes kodudes Rootsi laud, et kõik saaks igal ajal taldriku täita. Traditsiooniline jõuludekoratsioon on veel puuvõõrik, mida ammustel aegadel riputati tubadesse kurjade vaimude peletamiseks. Pigem oli see ikkagi haruldus, mida oma koju soovida. Kes leiab mandli, abiellub järgmisel aastal või saab muidu õnnelikuks. Ega eestlastegi lauluvaru ole vaatamata uudisloomingule suur. Advent on katoliiklastele kasinuse kuu, mil paastutakse, palvetatakse ja peetakse vaikusehetki. Ka tema liikumisviis on mitmel korral muutunud. Poed, nagu kõikide kristlike pühade ajal, suletakse varakult, et pered saaks koos pühi pidada. detsembril oma kodudesse selliseid puid ehtima. Soomlaste traditsioonilised jõulutoidud on: jõulusink – ahjus aeglasel tulel küpsetatud suur lihakäntsakas, kalatoidud ja erinevad köögiviljavormiroad. Kõikjale seatakse üles kiiged, kus noored laulu ja naeru saatel kiiguvad. Sama kehtis pikemat aega kodudes. Sakslastel on olulisel kohal kodukaunistamine. Laualt ei puudu ka „õnnepuder” – kaneeliga maitsestatud riisipuder, mille sisse on peidetud mandel. Traditsioonilised jõuluroad on peedisupp ja mooniseemnekook. Saksa jõulutraditsioone peetakse Eesti omadega sarnasteks, isegi nende hälliks. Eks sellele aitas kaasa ka elektrienergia odavnemine.

Eri rahvaste jõuluroad: kuumast šokolaadist marineeritud.

. Kõikjale süüdatakse kulutuled, millest inimesed üle hüppavad, uskudes, et seeläbi paraneb tervis. Paljudes kodudes on advendipärg nelja küünla ja puust sõimekesega, kus magab Jeesuslaps. Rootslaste traditsiooniliselt jõululault võib leida: heeringa ja erinevad kalatoidud, külmad lihatoidud, jõulusingi; soojadest toitudest: lihapallid, vorstid, kartulid ja „Janssoni kiusatuse” nimelise vormiroa. püha veedetakse kirikus, pidustustel ja kiikudes. Jõulud saabuvad ka islamimaadesse, muidugi mitte kui traditsioon, vaid rohkem lääne turistide meelitamiseks. Mis on Xmas Jeff Rovin kirjutab, et see on kreeka variant Jeesuse nimest Xristos. "Varasematel aastatel oleme korraldanud ka vaateakende konkursse

Kommentit