Kindlustuse ABC: kõik, mida peaksid teadma

Samal ajal on suvesoojaga sagenenud ka liiklusõnnetused, kus üheks osapooleks on jalgrattur või kaherattaline mootorsõiduk. Kindlustuse ABC: kõik, mida peaksid teadma. Õnnetusjuhtumite statistikast on näha, et suvisel ajal on sõidukijuhid olnud uljamad piirkiirust ületama ning see on omakorda toonud kaasa ka õnnetused jalakäijatega. Liiklusruum on lai ja hõlmab kõiki, seega on iga inimene liiklusega  Liiklusohutus on midagi, mis on meie kõigi vastutusel. Jalgratturi rollis tuleb mul jälgida endast nõrgemaid – jalakäijaid – ning olla valvas endast tugevamate – autode – suhtes. Suvi on olnud aeg, mil pikad päevad ja kuumad ilmad on hoidnud energia kõrge ning tegutsemistuhina suure. Kui kannatanu hingamine on raskendatud, siis keera inimene külili. Kannatanut ei tohi liigutada, kui selgroog võib olla vigastatud. Krediit laen. Šoki seisundis langeb keha temperatuur väga kiiresti. Kui inimene on saanud löögi sõidukilt ja kiirabi saabumiseni on aega, kata kannatanu sooja tekiga. Viimasel ajal on palju kajastusi sellest, kuidas sõidukiiruse ületamine või ebakaines olekus juhtimine on toonud kaasa surmajuhtumite tõusu. Liikluskindlustuse hinnad arvuta: www.kindlustusest.ee/liikluskindlustus. Sama ka joobes juhtimisega, lause “Kui jood, siis ära sõida!” peaks olema praeguseks juba nii kinnistunud, et ei tekitaks isegi soovi joobununa rooli istuda. Liiga kiiresti lähenev auto või hoogsalt sõiduteele astumine võivad tuua kaasa tagajärgi, mida keegi meist kogeda ei taha. Autojuhina on mu vastutus olla hooliv kaasliiklejate suhtes. Saad aidata sõidukisse kinni jäänud inimest, kui vabastad hingamisteed toetades inimese pead. Liiklus on üks terviklik süsteem. Lisaks muidugi ka liikluse ABC, mida juba lastele maast madalast korrutame – teed tohib ületada ainult ülekäigurajal ning enne teele astumist veenduda, et autot ei tule kummaltki poolt. Ühistranspordis pean käituma lugupidavalt eelkõige kaasreisijate ja juhi osas. Siinkohal on vastutus mõlemal osapoolel, nii sõidukijuhil kui jalakäijal, sest mõlemad peavad teineteist jälgima ja ohutuses veenduma.

Liikluses eksitakse sageli just kõige elementaarsemate.

. Ülekäiguradadel juhtub sageli õnnetusi Surmaga lõppevad õnnetused on kõige traagilisemad, aga samal ajal tasub tähelepanu pöörata ka ohutusele vähemtraagilistes õnnetustes. Jalakäijana olen justkui kõige haavatavamas positsioonis ning enne teele astumist pean ohutuses veenduma. Kõige sagedasemad kannatanutega seotud õnnetusjuhtumid toimuvad sõiduteede ületamisel või ülekäiguradadel.

Kindlustuse ABC - Seesam Insurance AS

.

Kui inimene ei hinga, tuleb alustada elustamist. Selles osaleme kõik, olenemata sellest, kas sõidame autoga, istume ühistranspordis, väntame jalgratta seljas või jalutame kõnniteel. Õnnetuste osas on kõige ohtlikumad kohad kõrvaltänavast peateele suunduvad ristmikualad, kus jalgrattur võib sõidukile läheneda ettearvamatult kiiresti. Sõidukiiruse ületamine on üks suuremaid mureallikaid Samamoodi nagu liiklus, nii on ka liiklusohutus terviksüsteem, mille tõhusaks toimimiseks on vaja iga osaleja panust

Kommentit