Laenukindlustus aitab hädast välja

Raha välja laenavad inimesed aga teenivad kümnetes kordades kõrgemat intressi kui tavalises pangas hoiustades. Tegu on rahaga, mida peab laenuvõtja igakuiselt oma sissetulekutest võlausaldajale tasuma.. Väikelaen korral tuleb aga minna finantsasutusse, teisisõnu tuntud ka kui panka ning tutvuda teile saadaval olevate võimalustega. Laenu tasub vaid siis võtta, kui teil pole mitte mingit muud lahendust ja vajate raha kiiresti. Just seetõttu võetaksegi väikelaene. Kõige eelnevalt nimetatu paremaks arusaamiseks toome ühe lihtsa näite. Samas tundub kummaline, et reklaamitakse finantskohustusi naljaga sõnumiga välja ja ometi pole laenusummad väikesed. Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse raha koheselt teie kontole ning laenu eest ei nõuta mitte mingisugust tagatist. Laenudele lisatakse garantiid küsides laenusaajalt hoiuse pantimist või siis käendajat. Väikelaen võetakse sageli selleks, et tasuda igapäevaste kulutuste eest, olgu selleks siis eluaseme remont, soov puhkusele minna, hoolitseda oma tervise eest soetades uusi riideid ja jalanõusid või tasuda üüratuid hammaste parandamisega seotud kulusid. Tavaliselt on ka heaks lahenduseks laenuotsus pereliikmega läbi arutada, kui enda mõistus enam ei jaga.Kogu selle virrvarri tõttu nimetavad osad pangad väikelaen isegi hambaravilaenuks. Seeläbi teete endast kõik oleneva, et leida parim pakkumine, sest olgem ausad, kõik pangad pakuvad täpselt samasugust toodet – raha. Olenemata sellest, et kõikidel laenuandjatel ja ka konsultantidel on kohustus laenu võtjale selgitada kõiki tingimusi, siis peaagu mitte ükski, sealhulgas ka pangad, ei tutvusta teile kümnetel lehtedel olevaid üldiseid tingimusi. Lugeda tuleks läbi ka kõik väikeses kirjas kirjutatud ning vajadusel küsida selgitusi mõnelt pangatöötajalt või spetsialistilt, kes tunneb pakutavad teenust ja laenu kui toodet. Kõige tähtsam pole vaid kuumaksete suurus vaid ka laenu intressimäär. Siinkohal ei tasuks seda aga segamini ajada tarbimislaenuga kuigi tegu on äärmiselt sarnaste toodetega. Erinevaks teeb need ettevõtted tavalistest pankadest aga see, et nende puhul laenatakse välja nende enda kasutajate raha. Kõigele lisaks uuritakse ka laenu võtva inimese varasemat maksekäitumist.Eelnevalt nimetatud laenu ehk väikelaenu ei tohi samastada kiirlaenuga. Samas pole ka välistatud uute esemete näiteks telefoni, arvuti, mööbli või muu kodusisustuse soetamine. Kui aga kardate, et teie majanduslik seis võib üleöö muutuda, oleks otstarbekas vaadata laenukindlustuse kui tagavaraplaani poole. Väikelaenu võtmise rusikareegliks on aga kujunenud see, et laenu tagasimaksete osakaal võib maksimaalselt moodustada ühe kolmandiku teie igakuistest sissetulekutest. Sellise kiirusega aga tuleb tasuda oma hind. Tänu sellele võidavad kõik – nii laenajad kui ka laenuandjad.Soodsaim väikelaenEnne väikelaen võtmist on ülimalt oluline võrrelda kõiki pakkumisi omavahel ning mitte otsustada kohe esimesena pähe torkava kasuks.

Laenusaaja meelespea | SEB

.

Kaskokindlustus - võrdle ja osta! | IIZI

. Teadupärast teenibki pank raha välja laenates kasumit ning seda tuleb kindlasti meeles pidada. Kui aga otsustate suurema laenukoorma enda õlule võtta, võib ebastabiilse majandusolukorra ajal teie koorem liiga raskeks muutuda ning sel võivad olla juba väga kurvad tagajärjed. Laenukindlustus aitab isegi tervisekahjustuste või muude ootamatute olukordade puhul, kus teie tagasimaksed on raskendatud või juba võimatud.Enne laenukindlustuse võtmist tuleb hinnata enda riske. Tuleb silmas pidada pikemat perspektiivi ja vaadata, et otsus laenu võtta ei lähtuks hetkel valitsevatest tunnetest.

Kindlustus - võrdle ja osta! | IIZI

. Lisaks sellele võite raskesse olukorda sattuda ka töö kaotamisel, haigestumisel või õnnetusse sattumisel. Krediidiriskide all peetakse silmas laenu võtva inimese suutlikust tasuda igakuiseid laenumakseid koos intressidega. Sageli on säästmine palju mõistlikum lahendus kui laenu võtmine, sest säästud on teil võimalik reinvesteerida ja teenida selle pealt intresse. Mõistlik oleks ju ära kasutada hetkel valitsevat turuseisu. Ei ole vaja otsustada esimese laenupakkuja kasuks ning maksta ennast lõhki. Vastasel juhul võtate endale mõttetuid koormaid. Võrreldes seda aga tagatisega laenudega, näiteks kinnisvaralaenu, hüpoteeklaenu või autolaenuga, on selle laenuperiood palju lühem. Loomulikult kaasneb teenuse ostmisega ka kõrvalkulusid ja muudavad niigi kõrged intressid veelgi kõrgemaks. Käendaja olemasolul on aga tegu käendamislaenuga, mitte enam tavalise väikelaenuga. Lisaks sellele olete säästude olemasolul kordades paremini kaitstud sissetulekute vähenemise eest.Järgmise sammuna soovitame teil laenu kasutamine läbi mõelda ja mitte teha ennatlikke otsuseid. Kahjuks aga pole väikelaenu intress samal tasemel nagu seda on tagatisega laenud. Kui olete enam kui veendunud, et teie töökoht on püsiv ning kogu eelneva elu jooksul pole probleeme maksete sooritamisega olnud, pole teil tõenäoliselt otsest vajadust laenukindlustuse vormistamise järele. Tänu sellele ei pea te võib-olla laenu võtmagi, eriti veel siis, kui teil pole raha kiiresti vaja ning vajate seda pikemas perspektiivis. Samas tänu sellele peatatakse teie intresside ja tagasimaksete kuhjumised kui te peaks oma töökoha või sissetuleku kaotama. Kõige põnevamaks punktiks väikelaenud puhul on aga see, et erinevalt teistest võlavõtmistest on sedasorti laenu võimalik võtta ka siis, kui teil on eelnevad laenud tagasi maksmata. Kui vaid nimetada kõige populaarsemad ühisrahastust pakkuvad keskkonnad siis nendeks on Bondora, Omaraha ja Moneyzen. Näiteks on võimalik kiirlaenu taodelda vaid ühe sõnumi saatmisega. Kiirlaen tuvasta id. Seda teenust ei paku küll kõik võlausaldajad ent mõned, kellel on rohkem rahalisi vahendeid, on juurutanud ka sellise uudse süsteemi. Esmalt tuleks välja selgitada kõik väikelaenuga võtmisega seotud tingimused. Kiirlaenude intressid on meeletult kõrged ja nende tagasi maksmisega oleks isegi keskmist palka teenival inimesel probleeme. Kiirlaenu intressimäärad on kordades kõrgem väikelaenu intressimäärast. Laenukindlustus aitab hädast välja.

Just seetõttu on raske öelda, milline on parim laen ja mida tuleks võtta, kui teil on abistavat raha vaja. Nagu ka toote nimi juba ütleb, kindlustatakse sellega laen. See on täiesti arusaadav, sest väikelaen puhul on ainsaks garantiiks, et laenu andja vastu pükse ei saa see, et inimene saab palka või tal on mingisugune sissetulek, mille eest ta on võimeline laenu tagastama. Selle all peetakse silmas seda, et kuna turul on palju erinevaid pakkujaid, oleks mõistlik erinevaid võimalusi võrrelda ja valida välja enda jaoks soodsaim. Laenukindlustus aitab hädast välja. Netipank Luminor | DNB Luminor | Nordea Väikelaenuks nimetatakse laenu, mida antakse eraisikutele ja selle otstarbeks ongi tarbimine

Kommentit