Maksepuhkus: mis see on & kuidas seda taotleda?

Kokkuvõttes tähendab maksepuhkuse kasutamine, et laenu tagasimaksmise aeg pikeneb maksepuhkuse aja võrra ja maksta tuleb rohkem intresse, kui algselt kokku lepitud. Maksepuhkuse vormistamise üldtingimusi ei leia laenuandjate veebikülgedelt, sest maksepuhkuse puhul uurib laenuandja personaalselt miks võlgnevus on tekkinud või tekkimas ning kas inimene on juba võlgu jäänud või kui pikaks ajaks ta maksepuhkust vajatakse. Enne maksepuhkuse kasuks otsustamist tasub oma sissetulekud ja väljaminekud kriitilise pilguga üle vaadata ja kaaluda, kas igapäevaseid kulutusi on võimalik vähendada. Kui laenumaksed käivad üle jõu, võib olla targem soetada väiksem ja odavam eluase/sõiduk, kuni rahaline seis paraneb. Mitme väikelaenu puhul mitmelt laenuandjalt, kus on palju eri kuumakseid, mis käivad üle jõu, võib aidata nende lepingute ühendamine üheks laenuks, millel on üks tähtaeg. Kindlasti ei tasu maksepuhkuse saamise võimalusse suhtuda kui millesegi enesestmõistetavasse. Seda oleks mõistlik teha näiteks järelmaksu, väikelaenu, arvelduskrediidi ja krediitkaardi lepingutega. Täieliku maksepuhkuse korral tuleb ka laenuintressid tasuda tagantjärele. Lepingu tähtaja pikendamisest on abi, kui sissetulekud on püsivalt vähenenud, näiteks palka on vähendatud või üks pereliige on kaotanud töökoha. Seetõttu tasub enne maksepuhkuse taotlemist kaaluda kindlasti ka teisi võimalusi, sh kuidas hetkel ajutist leevendust pakkuv maksepuhkus mõjutab finantsolukorda kaugemas tulevikus. Lisasumma võla tasumiseks. Täielik maksepuhkus hõlmab laenu põhiosa- kui intressimakseid ja on mõeldud neile, kes on jäänud ajutiselt ilma sissetulekuta ning kellel on tekkinud kuumaksete tasumisel raskusi. Loe lähemalt refinantseerimine. Maksepuhkuse puhul arvestage ka sellega, et kuna te vahepeal põhiosa makseid ei tasu, siis laenusumma ei vähene ning seega pikeneb laenuperiood. Selle aja jooksul on lepingu põhiosamaksed peatatud ja tasuda tuleb vaid intressimakseid.

Maksepuhkuse alternatiivid Laenuperioodi pikendamine võimaldab vähendada igakuist laenumakset, ent kokkuvõttes muutub laen muidugi kallimaks, sest pikema aja jooksul laenu tasudes tuleb kokkuvõttes maksta ka rohkem intresse. Maksepuhkus  Maksepuhkus tähendab, et laenuvõtja ei pea laenuandjaga kokkulepitud aja jooksul laenu tagasi maksma. Võib juhtuda, et laenu tagasimaksmisel on tekkinud võlg ning puudub raha isegi intressi ja viiviste koheseks tasumiseks.

Otsid väikest laenusummat? 100 eurot on paras.

. Kuidas esitada Ekspressraha laenutaotlus?. Muu hulgas tuleb arvestada, et Maksepuhkuse vormistamiseks tuleb muuta laenulepingut ning laenuandja võib seada omalt poolt lisatingimusi, näiteks soovides maksepuhkuse andmise eeltingimusena lisatagatise seadmist või laenuvõtja riskimarginaali tõstmist. Maksepuhkuse andmisel soovib laenuandja olla veendunud, et laenuvõtjal on selleks reaalne vajadus. Erandjuhtumil võib laenuandja anda ka täieliku maksepuhkuse, kus nii põhiosa kui intressimaksete tasumine peatatakse. Kui laenu tagasimaksmisega on tekkinud või tekkimas raskusi, siis tasub kindlasti esimesel võimalusel ise laenuandja poole pöörduda ja leida lahendus tekkinud olukorrale. Intressi maksmisest laenuvõtjat aga tavaliselt ei vabastata, mistõttu tähendab maksepuhkus reeglina seda, et kokkulepitud aja jooksul tuleb tasuda laenatud summa eest ainult intressi. Väiksemate laenukohustuste ühendamine suuremaks laenuks.

Maksepuhkus võib laenu kallimaks muuta - Rahakott - Tarbija

. Võib-olla piisab esialgu range pere-eelarve koostamisest. Maksepuhkus: mis see on & kuidas seda taotleda. Maksepuhkusega annab laenuandja võimaluse laenumaksete edasi lükkamiseks. Üldiselt võimaldavad laenuandjad maksepuhkust, kuid tuleb aga valmis olla, et see ei pruugi olla võimalik.. See annab võimaluse muuta igakuisteks laenude tagasimaksmiseks kuluvad summa väiksemaks. Sel juhul võib laenuandja laenata kogunenud võla tasumiseks lisasumma ning koostada uue maksegraafiku. Lepingu pikendamine tähendab seda, et kuumakse muutub väiksemaks, aga laenu või liisingu tagasimaksmiseks kulub pikendatud aja võrra rohkem aega. Lisaks kaasneb maksepuhkuse vormistamisega tavaliselt ka teenustasu

Kommentit