Raha säästmise nipid, mida vanemad peaksid lastele õpetama

On leitud, et raha säästmine ja eelarve järgimine on tunduvalt edukam nende inimeste puhul, kes on jaganud oma säästuplaane ka abikaasa, partneri, pere või sõpradega. Leia viise, kuidas rohkem ise tehaMugavus maksab ning mitte vähe. Korraga on raske suurt summat kõrvale panna, kui aga alustada väikestest summadest, siis tekib meeldiv harjumus ja oskus iganädalase väljaminekuga arvestada. Selleks, et kogumine mugavamaks muuta, on võimalik sõlmida püsikorralduse leping, mille alusel kantakse määratud summa kindla sagedusega arvelduskontolt kogumishoiusele. Seda saab teha lihtsalt sularahas raha kõrvale pannes vanasse heasse hoiupõrsasse. Motivatsiooni plaanidest kinni pidada annab ka eesmärgi meeldetuletamine. See on summa, mis võimaldab end jõulukuul kindlamalt tunda. Muuda säästmine lõbusaksRaha säästmine ei pea olema tülikas ega kurnav ning see ei tähenda, et sa peaksid täielikult muutma oma eluviisi. Lugege lisaks: Alati on mõistlik koostada eelarve finantskohustuste täitmiseks ja ebavajalike kulutuste vältimiseks. Laen elva. Kõik hakkab pisikestest sammudest. Soovitame panna endale näiteks igaks esmaspäevaks meeldetuletus raha ülekandmise kohta kogumiskontole.

Mänguline raha kogumise viis toob aastaga 1000 eurot | SEB

. Mänguline raha kogumise viis tõestab, et finantstagavara loomine ei pruugi olla koormav kohustus, vaid tore ja kasulik harjumus. Ära lükka säästmist edasi hirmus, et sul on väike palk või sa ei saa kõrvale panna. Kõlab ehk küll “lamedalt”, kuid seegi algus! Sa ei saagi ju loota, et saad kohe kõrvale panna mitu tuhat eurot ning siis tunda end säästurahaga hästi.Ei.

Taavi Pertmaniga säästmisest ja isiklikest finantsidest

. Kui sul pole teatud eesmärki, mille nimel sa raha säästad, on tunduvalt tõenäolisem, et hoogsalt alanud säästmine saab varsti kurva lõpu.Selle vältimiseks pane paika kindel eesmärk, mille pärast sa üldse raha säästa tahad. See kehtib eriti näiteks internetipakettide ja muude teenuste eest – küsi julgelt pakkumisi kõikjalt ja võrdle neid omavahel. „Võtke aega ja vaadake üle oma viimase poole aasta konto väljavõte: millele olete kulutanud ja kas on kohti, kust saaks kokku hoida,” soovitab Laks. Mõtle, kui palju oleks võimalik raha säästa näiteks siis, kui sa jätaksid maha suitsetamise või mõne muu ebatervisliku harjumuse. Katrin Laks soovitab plaanide täitmiseks teha endale kõigepealt selgeks oma rahaasjade tervikpilt. Kogumist on võimalik kohandada vastavalt võimalustele. Näiteks proovi kulutada vähem elektrit või väldi kohvijookide ostmist. nädalal ehk juuli keskpaigas. Absoluutselt igaüks saab võtta ette midagi selleks, et rahalist olukorda parandada ning esimene samm selleks on säästude kõrvalepanek.Säästmisega ei tasu end samuti lõhki rebida, ent on oluline kuskilt alustada, et tasahaaval kasvatada säästuraha. Pane paika eesmärkSäästmine niisama säästmise pärast ei ole eriti produktiivne. Maksa sularahaga ja pane peenraha kõrvaleKui sul on keeruline end distsplineerida raha kõrvalepanemisega, siis võid harjutada hoopis teistmoodi trikiga. Kaasa säästmisesse kogu pereÄra hoida säästmist enda teada. Jäta maha ebatervislikud harjumusedSa ei taha seda ilmselt kuulda, aga üks osa raha säästmisest on ka oma ebatervislike harjumuste unustamine. Ühtlasi aitab eelarve sul juba arvestada säästudega, seega on raha säästmine lihtsam. Loo endale eelarveSelleks, et säästmisega algust teha, on sul kindlapeale vaja eelarvet, mis aitab anda ülevaate kõikidest väljaminekutest. Proovi eristada rohkem soove vajadustestSee on teema, millest ei jõua küll rääkida paari sõnaga, kuid sisuliselt jagunevad kõik väljaminekud kaheks: on kulutused, mis on hädavajalikud ning on kulutused, mis tulenevad meie soovidest. Tema sõnutsi on hea keskenduda pikaajalistele soovidele ja arvestada olukorraga, kui inimene ise või keegi tema perekonnast peaks haigestuma või tekib mõni ootamatu väljaminek. Raha säästmise nipid, mida vanemad peaksid lastele õpetama. „Kogumise teeb kergemaks selge eesmärk, olgu selleks majanduslik sõltumatus, rahatagavara, kauaoodatud reis või ost, remont või uus auto,” ütleb Laks. Luutar tallinn finantslaen. On aga tohutult palju asju, mida saaksid ise kerge vaevaga teha ilma, et peaksid kutsuma kohale spetsialisti või kulutama raha kallimale teenusele: näiteks võid pesta autot käsipesulas ise, mitte viia seda kallimasse automaatpesulasse. Just seda see tegelikult ongi!.

Kuidas rohkem raha säästa | Nõuanded igale säästusõbrale

Kommentit