Rahaga ümberkäimise nõuanded noortele

Tundmatutest poodidest äppi laadides on suurem oht saada oma nutitelefoni pahavara või viirus. Pane oma telefonile või nutiseadmele alati ekraanilukk peale. Kui keegi peaks salasõna ära arvama, siis on tal ligipääs kõigele, mis on salasõnaga kaitstud. Kasuta äppide allalaadimiseks ametlikke poode, nagu näiteks App Store või Google Play. Asju, mida Sa ei julge inimesele päris elus öelda, ära ütle ka SMS-i, e-posti või sotsiaalvõrgustiku kaudu. Mupo inspektoritel on ukraina päritolu kodanikega viimasel ajal palju probleeme. Ära ava kirju, linke või pilte, mis tulevad tundmatutelt inimestelt. Info, mis väljub internetiavarustesse, on kõigile kättesaadav. Telefon on nagu kodu, kus on palju isiklikke asju: sõprade telefoninumbrid, perekonna ja sõprade pildid, isiklikud SMS-id ja e-kirjad ning vanemaks saades ka rahaasjad. Märka ja tunne ära küberkiusamine ning anna sellest teada oma vanematele või õpetajale. Seetõttu tuleb hoida ka oma telefon lukus, kui Sa seda parasjagu ei kasuta. Seda isegi siis, kui Sa selle ära kustutad. Isiklik info on aga see, mis kuulub ainult Sinule, näiteks Sinu nimi, isikukood ja salasõnad. Pealinnale kaastööd tegeva fotograafi Mats Õuna retrostiilis aktifotod balansseerivad fotograafia ja kujutava kunsti piirimail. Kellegi solvamine nii internetis kui ka tegelikus elus on lubamatu. Näiteks võidakse hakata Sinu nime alt asju ostma või kuritegusid toime panema. Nii nagu elektroonilise rahaga toimetamine vajab õppimist, tasub õpetada last juba väikesest peale digitaalses keskkonnas toimetama. Surfa internetis ohutult ja ära ava kahtlase väärtusega lehekülgi või linke. Samal põhjusel on ka arvutil parool ja pangakaardil PIN-kood. Nii ei pääse keegi teine Sinu isiklikele asjadele ligi. Siit leiad nõuandeid, mida lapsele tutvustada, et teda selleks ette valmistada. Kirjuta iga sõna esimene täht üles – kemskepms. Internetis valitseb mitu ohtu: kasutajanimesid ja paroole varastavad libaveebilehed, täiskasvanutele mõeldud sisu otsingutulemustes, rämpspost, kahtlased lingid ning ettepanekud jututubades ja sotsiaalvõrgustikes.

Finantssektor: uus valitsusliit peaks keskenduma inimeste.

. Küberkiusamine esineb väga erinevates vormides. Just seetõttu tuleb pidada kinni reeglitest, mis on vanematega kokku lepitud. Aruta oma vanemaga, kuidas tunda ära sobimatut ja ohtlikku sisu. Isegi lühike internetiküsitlus või e-kiri võib olla petuskeem, et saada kätte Sinu isiklikku infot. Saada arengukava jaoks oma idee! Täna Sellel nädalal Pealinna uudiskiri võimaldab regulaarselt kursis olla päevakajaliste uudistega ning põnevate intervjuude ja reportaažidega. Näide: Kes elab metsa sees, kes elab paksu metsa sees. Tähtsaim neist oli vast see, et mäng sundis kõiki osapooli olema aus ning kumbki lastest ei lasknud teisel võidu nimel “odavamaid” otsuseid langetada.

Lapsevanemale - Swedbank

. Vale käitumine internetis võib tekitada rahalist kahju, mõjuda halvasti Sinu mainele või tuua kaasa karistusi. Piletikontrolli sõnul on rohke võõrtööjõu sissetoomine Tallinna hüppeliselt tõstnud piletita välismaalaste arvukust. Ära laadi kunagi alla tundmatuid faile ega vasta tundmatutele telefonikõnedele või e-kirjadele enne, kui oled oma vanemate või usaldusväärsete täiskasvanutega nõu pidanud. Iga küsimus ja vastus tõstatas elava arutelu.Eriti tuliseks läks asi siis, kui lapsed ei olnud ühel meelel mõne minu vastusega. Isegi kui mingi veebilehekülg on tegevuse lõpetanud, on sealne info hiljem otsingu abil leitav. Rahaga ümberkäimise nõuanded noortele. Loo endale turvaline salasõna, mis sisaldab nii numbreid kui ka suuri ja väikseid tähti. Kui avalikustad, mis on Sinu lemmiktoit või -loom, siis näitad oma eelistusi. Kirjuta suured ja väikesed tähed vaheldumisi – KeMsKePmS. Kindlasti ei tasu teha nii, et mõtled välja ühe hea salasõna ja kasutad seda igal pool. Internetist võivad Sinu kohta infot otsida sõbrad ja tuttavad, kuid ka tulevane tööandja või kool, kuhu soovid kunagi sisse astuda. See jääb alles ja seda on raske kustutada. Enne allalaadimist ja installeerimist vaata, kui palju on seda äppi alla laetud, uuri ka teiste kasutajate hinnanguid ja loe, mida nad äpi kohta kirjutavad. Jälgi, mida internetis postitad. Kõik, mida internetti, näiteks sotsiaalmeediasse või foorumitesse, kirjutad või üles laadid, jääb sinna alles. Küberkiusajad kasutavad teiste häirimiseks tänapäevaseid võimalusi, näiteks norivad või narrivad inimesi nutitelefoni ja arvuti kaudu. Isiklikku infot ei tohi kõigi inimestega jagada, sest muidu võidakse seda kurjasti ära kasutada. Eriti torkab see silma ukraina ehitustööliste puhul.

Porgand vs kartulikrõpsud: emad tegid lastele rahaasjade.

. On kahte liiki infot: isiklik ja avalik. Kes aitab maksta SMS laenud kiirlaenud kuni 5000

Kommentit