Tarbijate kindlustunne on kahanenud

Jaemüügisektoril on jätkuvalt head ajad. Tarbijate kindlustunne on kahanenud. . Laenud kiirelt. Kuigi hoiuseintressid on endiselt madalad, eelistatakse oma sääste tarbimise või investeerimise asemel pangakontol hoida. Samas oli tarbijate kindlustunne novembris aastatagusega võrreldes oluliselt kõrgem. Aastaga on tunduvalt paranenud tarbijate hinnangud nii riigi kui ka enda majanduslikule olukorrale.Hetkel on olukord kaupmeestele soodne, kuid sellegipoolest ei tasuks liiga julgeks minna. Peamisteks vedajateks olid oktoobris ehitus- ja kodukaubad, kuid kasv kiirenes ka rõivaste ja toiduainete segmentides. Samuti teeb mõnevõrra ettevaatlikuks hõive statistika, kus kolmandas kvartalis oli hõivatute arv väiksem kui teises, kuigi ajalooliselt on kolmandas kvartalis hõive peaaegu alati kasvanud.

Tarbijate kindlustunne kahaneb - Tarbija

. Kiirlaenud.Eesti sularahas kõige odavam SMS laen. Praegune kiire palgakasv, mis on tulnud suuresti kasumite arvel, ilmselt sellises tempos ei jätku. Kodulaenu pakkumisel pakutav intress.

Parim liisinguintress. Samas on laenudes tekkimas väike trendimuutus – kui tänavu kevadeni kodumajapidamiste laenujääk stabiilselt vähenes, siis nüüd on see hakanud jälle vaikselt kasvama. Esialgu on kasv tulnud peamiselt eluasemelaenudest, kuid ka tarbimislaenudes on jäägi vähenemine peatunud ning saavutatud stabiilne tase. Kiire reaalpalga kasv ja oluliselt aeglustunud inflatsioon tõid oktoobrikuus kaasa jaemüügi laiapõhjalise kasvu. Aastaga on kasvanud palgad ja suurenenud hõivatute arv, mis on loonud tugeva baasi sisekaubanduse kasvuks. Eesti Konjunktuuriinstituudi koostatav kaubandusbaromeeter oli novembris võrreldes aastatagusega mõne punkti võrra madalam.

Tarbijate kindlustunne suurem kui majanduslanguse eel.

.

USA tarbijate kindlustunne 18 kuu põhjas -

. Tarbijate kindlustunne on kahanenud. Oluliselt nõrgemaks hinnati müüki viimasel kolmel kuul, kuid järgnevate kuude suhtes oldi positiivsemalt meelestatud

Kommentit