Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma

Kui sa ei soovi viipemakse funktsiooni kasutada, võib selle internetipangas välja lülitada.Swedbank viipekaardid vs LHV viipekaardidSwedbank ja LHV Pank on esimesed Eestis, kes alustasid viipemaksete korraldamist ja lõid puutevabad kaardid.

Swedbank

. Kui soovid tasuda suurema ostu eest, tuleb kaarti kasutada nagu tavalist pangakaarti, sisestades selle terminali. See tagab viipekaartidel sama kõrge turvalisuse kui kontaktkiibiga pangakaartidel. Taolised pangakaardid sarnanevad näiteks Tallinna Ühiskaartidele, mida kasutatakse ühistranspordis.Viipemaksete ja puutevabade kaartidega seoses võid kohata terminit “NFC pangakaart”. Eesti puutevaba kaardiga saab tasuda ka välismaal, ent nagu Eestiski on ka teistes riikides kehtestatud teatud makselimiidid. Ekraanil kuvatakse täiendavaid juhiseid ja infot makse õnnestumise kohta. Kui soovid enne olemasoleva kaardi aegumist enda olemasoleva kaardi viipekaardiga asendada, siis tuleb selleks panga poole pöörduda. Ainuke erinevus ongi asjaolu, et lisaks tavalistele funktsioonidele on kaardil ka NFC funktsioon. Kiirlaen kohe kätte. Uued paigaldatavad makseterminalid toetavad viipemakseid, kuid kõigil neist ei ole viipemaksete vastuvõtmine veel tarkvaraliselt aktiveeritud. Viipemakse funktsiooniga kaartidel on viipemakse märgi logo.Märk on ka makseterminalidel, mis võimaldavad viipemakseid. Ka Nordea väljastab viipemaksega kaarte ning SEB pank on lubanud viipekaardid luua järgmiseks aastaks.LHV viipekaardidLHV puutevabadel kaartidel on üks eelis – nimelt saab kasutada neid kaarte ka selleks, et toimetada sularahaautomaatide juures kontaktivabalt. Maksmisel vahetab kaart ja terminal omavahel raadiosignaali kaudu infot.Viipemakse omadusega pangakaardid on tegelikult täiesti tavalised deebet- või krediitkaardid. Viipekaardilt loetava info alusel saab makseid vastu võtta vaid sertifitseeritud seadmetega, mida omavad kaupmehed, kes on sõlminud pankadega vastavad lepingud. Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma. Umbes 50% vanematest ei räägi oma lastega rahast. S.

Vali parim 50 euro väärtuses kiirlaen 6 kuuks. Seega võid kasutada viipemakseid julgelt ning muuta oma elu pisut hõlpsamaks. aastal ja suurem enamus hetkel kasutusel olevaid kaarte asendatakse regulaarse uuendamise käigus viipefunktsiooniga kaartidega. Viipekaardi tunned ära kaardil oleva viipemärgi järgi.

Kõik, mida peaksite teadma viipekaardi kohta | SEB

. Puutevabade kaartide kasutamisel ei pea kartma ka varguse ohvriks langemist, kuna limiidid on madalad. See tähendab, et maksmiseks ei pea kaarti sisestama makseterminali, vaid kaardiga tuleb terminali kohal lihtsalt viibata

Kommentit